ВАТ «Житомиргаз»

Газифікація Житомирської області розпочалася в 1948 році із введенням в експлуатацію компресорної станції в районі міста Бердичів на ділянці магістрального газопроводу „Дашава – Київ”. Обласний центр отримав газ тільки у 1955 році. Темпи розвитку газового господарства в області були повільними. На час створення обласного підприємства газового господарства (1975 р.) в області було газифіковано тільки 117,3 тис. квартир у двох містах, протяжність газопроводів становила 331 км.

Будівництво газових мереж і споруд на них практично виконувало одне спеціалізоване управління , створене при об’єднанні „Житомиргаз”. Щорічно обсяг робіт становив 30-35 км.

Із створенням підприємства „Житомиргаз” у складі республіканського об’єднання „Укргаз” в області почали розвиватися експлуатаційні бази в усіх районних центрах, побудовано потужну газонаповнювальну станцію скрапленого газу на 1000 т. Здійснювалося технічне оснащення газових господарств.

Інтенсивна газифікація області розпочалася з 1990-1991 років з прийняттям Постанов Уряду України №339 і №228 про ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, якими передбачалося будівництво 234 км газопроводів-відводів, 2212 км розподільних газових мереж і газифікація природним газом 11327 квартир.

Для виконання значного збільшення обсягів робіт з газифікації області було залучено спеціалізовані організації з 15 областей України.

У 1995 році було створене відкрите акціонерне товариство „Житомиргаз”. Для забезпечення безаварійного та якісного обслуговування збудованих газових мереж і споруд на них в 1990-1994 рр. введено в експлуатацію бази газового господарства в смт Ружин, містах Овруч та Малин.

Введення в дію магістрального газопроводу „Торжок – Західна Україна” дало можливість подати природний газ шести районам області.

За кілька років побудовано 10 сучасних виробничо-експлуатаційних баз, природний газ отримали ще дев’ять районів області.

Зараз в зоні обслуговування ВАТ „Житомиргаз” експлуатується 5273 км газопроводів, в тому числі 68 км поліетиленових, 543 ГРП,1120 ШРП, газонаповнювальна станція. Природним газом газифіковано 256,2 тис. квартир. 3268 промислових і комунально-побутових об’єктів, 63 теплопостачальних підприємства.

Сьогодні колектив активно працює на перспективу, вишукує шляхи зниження собівартості послуг, збільшення доходів, скорочення втрат газу, при цьому основною умовою роботи підприємства залишається забезпечення безаварійного і безпечного газопостачання.

Житомирська обласна державна адміністрація

Published in: on 11.04.2008 at 10:00  Комментарии к записи ВАТ «Житомиргаз» отключены  
%d такие блоггеры, как: