Інвестиційна діяльність Житомирської області

Трансформаційні процеси, що відбувалися в економіці в дев’яностих роках, призвели до спаду інвестиційної активності суб’єктів підприємництва і за період з 1991 по 1999 р. обсяги інвестицій в основний капітал зменшилися у 13 разів.

Завдяки реалізації програмних заходів, незважаючи на нестабільність законодавства в сфері інвестицій і недосконалу податкову політику, привабливість підприємств Житомирської області для вітчизняних та іноземних інвесторів не зменшується, і інвестиційна діяльність не припиняється.

З 2000р. почалося зростання надходжень інвестиційних коштів.

Протягом останніх років в області спостерігається позитивна динаміка інвестицій в основний капітал. У 2005 році вперше було залучено більше 1 млрд. грн. В минулому році обсяг інвестицій в основний капітал склав 1,5 млрд. грн., що на 20,6 % більше, ніж у попередньому році. В цілому з 2000 по 2006 роки в регіон надійшло більше 5,3 млрд. грн. інвестицій в основний капітал.

Характерною ознакою іноземного інвестування є те, що в період з 1997 по 2000 роки мало місце значне вилучення іноземних ресурсів, внаслідок чого вони скоротилися більш як на 10 млн.дол.США. Позитивний баланс руху капіталу нерезидентів розпочався у 2000 році, коли об’єми прямих іноземних інвестицій досягли рівня 1997 року, а в наступному періоді капітал нерезидентів збільшився ще майже на 40%.

Іноземний капітал відіграє все більш відчутну роль у вирішенні соціально-економічних проблем. Загалом з 2000 року в економіку області залучено майже 100 млн.дол.США прямих іноземних інвестицій.

Повсякчасно проводиться робота спрямована на формування привабливого інвестиційного іміджу регіону.

З метою поширення інформації про потенціал та інвестиційні можливості регіонів, галузей, підприємств області використовуються усі можливі канали: дипломатичні, комерційні, засоби масової інформації, мережа Інтернет. З цією ж метою представники області приймають участь у конференціях, бізнес-форумах, виставково-ярмаркових заходах, як в України так і за її межами.

За останні роки в області завдяки іноземним та вітчизняним інвестиціям започаткувало свою діяльність ряд потужних, стабільно працюючих підприємств в добувній та каменеобробній, деревообробній, хімічній та харчовій промисловості, будівництві та сільському господарстві.

Зокрема, ДП «Євроголд Індестріз Лтд» (м.Житомир) реалізує проект по випуску товарів народного споживання, ТОВ „Валки-Ільменіт” (Володарськ-Волинський район) впроваджує інвестиційний проект „Будівництво кар’єру та введення в експлуатацію переробного комплексу на Валки-Гацьківському родовищі ільменіту” та „Юніком-пром” з оброблення каменю, ЗАТ „Інтертайл” (м.Коростень) з виробництва керамічної плитки , ТОВ „Техна” (м.Нов.-Волинський) впроваджує проект з виробництва машин і механізмів для агропромислового комплексу, ДП „Премдор Україна” (Бердичівський район) з виробництва зрощеного брусу і виробництва внутрішніх і зовнішніх дверей, ТОВ „Олімпік Фарба” (Олевський район) та ряду інших.

Також у регіоні з проектом у 100 млн. євро працює польська компанія „Церсаніт”, яка будує на території Новоград-Волинського району завод і планує до кінця 2007 року розпочати виробництво сантехнічних виробів з кераміки.

Житомирська обласна державна адміністрація

Published in: on 11.04.2008 at 10:00  Комментарии к записи Інвестиційна діяльність Житомирської області отключены  
%d такие блоггеры, как: