Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух запропонував нашій державі сприяння у проведенні люстрації та надання допомоги українським товаровиробникам у процедурах сертифікації

Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух подякував керівництву Житомирської області за зустріч і зазначив, що головна мета візиту делегації полягає в тому, аби налагодити контакти з новою владою. Посол висловив дипломатичну, політичну та моральну підтримку з боку Чеської Республіки Україні в контексті складної суспільно-політичної ситуації. Він висловив переконання, що вже очевидним є факт втручання Російської Федерації у внутрішні справи нашої країни і такі дії сусідньої держави загрожують безпеці Європи і всього світу.

Іван Почух наголосив на тому, що підписання політичної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом наближає Україну до створення зони вільної торгівлі та отримання вигод від такої співпраці. За його словами, в Чехії розроблена державна програма допомоги Україні. Тому саме зараз важливо чітко визначити конкретні галузі для співпраці. Дипломат акцентує увагу і на необхідності активізації міжрегіональних контактів.

Генеральний директор секції європейських країн Міністерства закордонних справ Чеської Республіки Ярослав Курфюстр вважає, що Оксамитова революція та окупація Чехії в 1968 році – це події, які об’єднують обидві держави навколо спільних переживань. Сьогодні окрім співпраці в рамках Європейського Союзу та Вишеградської групи, Чехія пропонує Україні додатковий напрямок співробітництва. За його словами, наша держава може розраховувати на три основні пріоритети, серед яких, трансформація в галузі охорони здоров’я, місцевого самоврядування, судової системи та проведення люстрації, а також політика розвитку та стипендії для студентів. Ярослав Курфюстр переконаний, що співпраця буде ефективною тоді, коли обидві сторони робитимуть практичні кроки. У цьому контексті чеський досвід розвитку й реформування державного механізму може бути корисним і для України. Найважливіше завдання для нашої держави зараз – боротьба з корупцією, оскільки це явище створює дуже негативний імідж країни у світі.

Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух підтримав свого колегу і запропонував нашій державі сприяння у проведенні люстрації та надання допомоги українським товаровиробникам у процедурах сертифікації.

Голова облдержадміністрації Сидір Кізін подякував дипломатам за підтримку і розуміння й висловив сподівання на розширення економічної співпраці між нашим регіоном та Чеською Республікою. Він вважає, що належне проведення сертифікації на вітчизняних підприємствах дозволить нашим виробникам гідно представити свою продукцію на європейському ринку та отримати ряд економічних вигод. Окрім цього, очільник області висловив зацікавленість чеським досвідом люстрації, оскільки зараз ми не маємо достатнього розуміння глибини значення та критеріїв цього процесу.

Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Зінаїда Янченко розповіла представникам офіційної делегації про те, що на Житомирщині вже розпочалося вивчення особливостей проведення сертифікації. Зараз розроблено галузевий розподіл та визначені чіткі графіки цього процесу. Зінаїда Борисівна зазначила, що чеські дипломати отримали чіткі пропозиції щодо співпраці із житомирськими підприємствами, а це дозволить детально ознайомитися з інвестиційною привабливістю регіону.

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 14.04.2014 at 10:00  Комментарии к записи Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух запропонував нашій державі сприяння у проведенні люстрації та надання допомоги українським товаровиробникам у процедурах сертифікації отключены  
%d такие блоггеры, как: