Сидір Кізін: «Галузь охорони здоров’я потребує глибокого реформування»

Галузь охорони здоров’я потребує глибокого реформування. Без цього неможливо забезпечити її функціонування на рівні, який дозволяє наш інтелектуальний і фаховий потенціал. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Сидір Кізін на нараді з головними лікарями лікувально-профілактичних закладів області, що відбулася 16 квітня в облдержадміністрації.

Очільник області вважає, що під виглядом реформи, яка проходила в галузі за попередньої влади, відбувалося банальне скорочення можливостей, потужностей, закриття закладів, що погано відобразилося на медичному забезпеченні особливо віддалених сіл, районів. Весь цей комплекс проблем з-за відсутності достатнього фінансування галузі зараз не вирішити.

«Я свідомий того, що нам потрібно проводити зміни грунтовні і змістовні, щоб наповнити галузь коштами, інвестиціями, залучити приватну ініціативу», — наголосив Сидір Кізін.

В якості прикладу голова облдержадмінстрації навів Грузію, де реформування не привело до скорочення закладів. Навпаки, коштами страхових компаній у цій країні будуються сучасні лікарні в найвіддаленіших гірських районах. Держава не витрачає на це жодних коштів.

Напередодні бюджетної сесії, незважаючи на скорочений бюджет, Сидір Кізін хоче почути думку фахівців галузі щодо нагальних проблем лікарень, які можливо вирішити найближчим часом, пропозиції щодо визначення найважливіших недобудованих об’єктів галузі охорони здоров’я, закупівлі медичного обладнання.

«Підходи у нас з обласною радою абсолютно збігаються. Ми повністю підтримуємо думку: при суттєвому зменшенні бюджету фінансувати слід ту невелику кількість об’єктів, яку можна завершувати, щоб отримати протягом найближчого часу соціальний ефект», — підкреслив Сидір Кізін.

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 16.04.2014 at 10:00  Комментарии к записи Сидір Кізін: «Галузь охорони здоров’я потребує глибокого реформування» отключены  
%d такие блоггеры, как: