У Житомирі відбулися меморіальні заходи, приурочені 28-м роковинам Чорнобильської катастрофи

Вже 28 років минуло відтоді, як Україну спіткала найбільша за масштабами техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Наслідки страшної трагедії відлунюються й досі.

У переддень 28-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС у Житомирі провели низку заходів. Керівництво області та міста разом із громадськістю поклали квіти до меморіальної дошки пам’яті першого Міністра України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Григорія Готовчиця, меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам Чорнобиля, пам’ятних знаків «Чорна біль» та «Пожежним, які врятували світ».

Біля пам’ятного знаку «Чорна біль» відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв Чорнобиля. Участь у мітингу взяли голова облдержадміністрації Сидір Кізін, голова обласної ради Віталій Француз, заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський, вдови померлих і загиблих ліквідаторів, представники громадськості та духовенства.

«Пройшло майже три десятиліття, але до цих пір ми відчуваємо наслідки від Чорнобильської аварії, — звернувся до учасників заходу очільник області. — Щороку наші земляки передчасно йдуть з життя через те, що отримали радіаційне опромінення. 28 років тому світ не вірив, що Україна зможе оговтатися від такої трагедії і встати з колін, але ми змогли. І сьогодні нас чатує нова небезпека – зовнішній агресор, котрий окупував частину наших територій. Українці — сильна нація, яка сьогодні єдина як ніколи. Ми повинні разом відстояти свою рідну землю», — сказав Сидір Васильович.

Довідково: під чорним крилом Чорнобиля опинилися тисячі міст і сіл України. Радіаційний смерч пронісся і по території Житомирщини. Майже половина нашої області – дев’ять районів, міста Малин і Коростень – опинилися в зоні радіаційного забруднення. Внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждали 735 населених пунктів, тобто 290 тисяч громадян.

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 25.04.2014 at 10:00  Комментарии к записи У Житомирі відбулися меморіальні заходи, приурочені 28-м роковинам Чорнобильської катастрофи отключены  
%d такие блоггеры, как: