У Житомирській школі № 6 старшокласників навчали пам’ятати героїв, які віддали свої життя за Україну

6 травня у Житомирській загальноосвітній школі № 6 відбувся відкритий урок, присвячений вшануванню пам’яті учасників та померлих у роки Другої світової війни. Особливої ваги заходу під назвою «Друга світова війна: український вимір» додала присутність почесних гостей – заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Ірини Супрун, заступника начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ольги Липовецької.

Метою відкритого уроку була прагнення дізнатися бачення школярами цієї складної сторінки історії України і історії міжнародної спільноти.

Учні двох 11-х класів прослухали історичну довідку про Другу світову війну, у якій загинуло близько 5,5 млн. українців, а 2,5 млн. наших співгромадян було вивезено на примусові роботи до Німеччини. Одна з учениць розповіла про свого дідуся, який пройшов ту страшну війну від Білорусії до Німеччини і повернувся до рідного села у серпні 1945 р.

Провела урок заступник директора школи з виховної роботи Ангеліна Нестерова, яка теж поділилася спогадами про своїх рідних – батька Івана Федоровича, комірного УПА, і дядька Сергія Шевчука, закатованого і страченого молодим за приналежність до УПА.

Під час спілкування зі старшокласниками йшла мова про те, чи варто відзначати День Перемоги, особливо з огляду на останні події, як гучне свято, з феєрверками і салютами, чи більш доречним буде відвідування ветеранів удома, упорядкування могилок на Вільському кладовищі, куди щороку приходять учні 6-ої школи. Звучала поезія Ліни Костенко, Володимира Сосюри, лунали патріотичні пісні, зокрема «Ой у лісі, на полянці, стояли повстанці».

Наприкінці виховної години Ірина Супрун побажала випускникам школи завжди залишатися людьми, пам’ятати, хто вони є, чийого роду, хто їхні батьки, діди-прадіди, за кого віддали свої життя.

«Цінуймо пам’ять, яка є в нас, це найважливіше в такий складний для нашої країни і кожного з нас час. Пам’ятаймо героїв, молодих хлопців і дівчат, трохи старших за вас, які віддавали свої життя в часи визвольної боротьби в історії України. Пам’ятаймо й тих, хто і в теперішній час пожертвував найдорожчим – своїм життям, і кого іменують Небесною сотнею. Я хочу, щоб ви просто пам’ятали цих людей і плекали всюди цю пам’ять», — з такими словами заступник голови облдержадміністрації звернулась до старшокласників. У пам’ять про зустріч і з надією на більш зацікавлене вивчення подій Другої світової війни Ірина Супрун подарувала школі кілька художніх творів, серед яких «Залишенець» В. Шкляра, «Червоний» А. Кокотюхи та інші.

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 06.05.2014 at 10:00  Комментарии к записи У Житомирській школі № 6 старшокласників навчали пам’ятати героїв, які віддали свої життя за Україну отключены  
%d такие блоггеры, как: