До 1 серпня стихійну торгівлю в центрі міста буде припинено

Час стихійної, несанкціонованої торгівлі, без належних санітарних умов, без документів, які засвідчують якість продукту, вже закінчився. Саме таку думку представники міської влади намагалися донести до торгуючих на місцях для цього не призначених.

Перший заступник міського голови Сергій Сухомлин до цього вже неодноразово провів ряд нарад, зустрічей, де торгуючим було роз’яснено, що тротуари – це не місця для торгівлі, а елементи благоустрою.

«Ця історія виникла не сьогодні і не вчора, вже досить багато роботи було проведено, людям все роз’яснювалось. Але вони наполягають на своєму і користуються можливістю торгувати на тротуарах», — зазначає Сергій Сухомлин.

Саме за ініціативою суб’єктів торгівлі по вул. Хлібній, на пл. Житній ринок та по вул. Житній ринок було запропоновано зустрітися безпосередньо поблизу місць їхньої торгівлі і обговорити пропозиції, куди б їм можна було переміститись. Всі воліли розглянути ідею щодо розміщення соціального ринку за адресою вул. Хлібна, 23, яка практично є придомовою. Та жителі будинку, які прийшли на зустріч, не бажають в дворі свого дому бачити облаштовані торгові місця.

Крім того, на дискусії були присутні представники підприємців, які офіційно здійснюють свою діяльність на ринках міста. Керівники ринків «Житній» та «Староміський» прийшли запропонувати торгуючим перейти на їх території. В підсумку, спілкування вийшло емоційним та спірним в багатьох питаннях.

Сергій Сухомлин зауважує: «Торгуючі не хочуть покидати вже роками облаштовані місця, вони абсолютно не реагують на зауваження влади. Є вигідна пропозиція для того, щоб цивілізовано здійснювати торгівлю. Керівництво ринку «Староміський» пропонує людям продавати там свій товар абсолютно безкоштовно. При цьому, там є всі необхідні умови: контейнери, вивіз сміття, санвузол, охорона. Але всіма засобами торговці хочуть продавати там, де хочеться їм».

Перший заступник міського голови зазначає, що, з іншого боку, до міської влади надходять звернення підприємці, які офіційно здійснюють свою діяльність. Вони невдоволені тим, що хтось не платить оренду, не платить податок і торгує, де йому заманеться.

«Міська влада вже вирішила, що до 1 серпня стихійна торгівля буде припинена. До того часу будемо намагатись владнати ситуацію мирно. Я запропонував ініціативній групі, яка представляє інтереси торговців, прийти на чергові переговори, аби досягти компромісу в цьому питанні», — підсумовує Сергій Сухомлин.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Published in: on 27.06.2014 at 10:00  Комментарии к записи До 1 серпня стихійну торгівлю в центрі міста буде припинено отключены  
%d такие блоггеры, как: