Переселенці зі Сходу отримають необхідну державну підтримку

Міністерство соціальної політики України надає інформацію щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Для вирішення питань, пов’язаних з тимчасовим перебуванням, слід звертатися за телефоном урядової «гарячої лінії» (безкоштовно цілодобово): 0 800 507 309 або до Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, – за телефонами «101», (044) 247 30 02, (044) 247 32 92. Адреса штабу – м. Київ, вул. Гончара, 55а.

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, слід звертатися до найближчої установи соціального захисту населення за місцем фактичного проживання (перебування).

З питань державної підтримки пенсіонерів – переведення пенсії за місцем фактичного проживання, первинне призначення пенсії, перерахунок пенсії – слід звертатися до органу Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання (перебування). При собі потрібно мати паспорт, посвідчення отримувача пенсії та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Громадяни, які потребують державної підтримки у працевлаштуванні (пошук підходящої роботи, надання інформації та консультації у сфері зайнятості, можливість участі в громадських оплачуваних роботах, професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації, отримання статусу безробітного), мають звертатися до центру зайнятості за місцем фактичного проживання (перебування). Необхідно мати при собі паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, трудову книжку, документи про освіту.

Для отримання державної підтримки сімей з дітьми (переведення допомоги за місцем фактичного проживання/перебування), надання різних видів допомог — при народженні дитини, одиноким матерям, опікунам та піклувальникам, дітям-інвалідам, малозабезпеченим сім’ям тощо) потрібно звертатися до органу соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем фактичного проживання/перебування. Для отримання такої допомоги необхідно мати при собі паспорт, свідоцтво про народження дитини, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Стосовно отримання державної підтримки громадян похилого віку, інвалідів (стаціонарний догляд, догляд вдома, допомога одягом, взуттям, предметами першої потреби) слід звертатися до територіального центру соціального обслуговування або до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування.

Громадянам України, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції до Житомирської області, слід звертатися за телефонами (0412) 24-08-41, (050) 313-27-40 (департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації), (0412) 47-50-11, (0412) 42-20-79 (служба у справах дітей), (0412) 47-44-07, (0412) 41-09-91 (центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді).

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 17.07.2014 at 10:00  Комментарии к записи Переселенці зі Сходу отримають необхідну державну підтримку отключены  
%d такие блоггеры, как: