Житомирщина готується до скорочення обсягів споживання природного газу на 30%

Відбулося третє засідання обласної координаційної ради з питань ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів. У її роботі взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Машковський, його перший заступник Геннадій Дмитренко, голова обласної ради Віталій Француз, його заступник Руслан Годований, директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Геннадій Забродський, голови райдержадміністрацій та керівники профільних структур і відомств.

Голова облдержадміністрації Сергій Машковський звернув увагу на те, що в умовах складної суспільно-політичної та економічної ситуації в нашій державі на Житомирщині проводиться активна робота для того, аби опалювальний сезон в області розпочався вчасно та пройшов належним чином.

Він наголосив: «Перед нами стоїть непросте завдання. Маємо скоротити обсяги споживання природного газу на 30%. Ми зібрали керівників районів, аби ознайомитися із проблемами пов’язаними з запровадженням енергоефективних технологій на місцях і з’ясувати, як саме обласна влада може допомогти їх вирішити. З огляду на обмеженість бюджетних ресурсів, ми залучаємо до цього процесу спонсорів, приватні структури та міжнародні організації».

Голова обласної ради Віталій Француз зазначив, що процес підготовки до осінньо-зимового періоду має розпочинатися одразу після закінчення опалювального сезону. За його словами, на засіданні координаційної ради буде з’ясовано реальний стан справ у районах області в напрямку скорочення обсягів споживання газу і лише після звіту кожного з них буде відомо про точну кількість котелень, які працюватимуть на альтернативних видах палива.

Цього тижня опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 № 296. Згідно з цим документом, головам облдержадміністрацій доручено затвердити розподіл обсягів природного газу для споживачів у розрізі адміністративно-територіальних одиниць на період з 1 серпня 2014 року до кінця опалювального сезону 2014–2015 років. Так, для Житомирської області це майже 211 млн куб. м, у тому числі: бюджетним установам та організаціям – 29,5 млн куб. м, теплогенеруючим та теплопостачальним організаціям – 87,9 млн куб. м, промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання – 93,6 млн куб. м.

На засіданні заслухали звіти про виконану роботу у місті Бердичеві, Андрушівському, Баранівському, Бердичівському, Брусилівському та Володарсько-Волинському районах.

Підбиваючи підсумки роботи координаційної ради, Сергій Машковський звернув увагу на те, що в Андрушівському районі наразі не розроблено чіткого алгоритму щодо економії енергоносіїв. Окрім цього, голова облдержадміністрації наголосив, що голова Бердичівської райдержадміністрації має особисто прозвітувати про роботу району в цьому напрямку.

Керівництво області закликає голів райдержадміністрацій активізувати та посилити роботу в напрямку скорочення обсягів споживання газу та приводить у приклад позитивний досвід Радомишльського району, який уже зараз має ряд досягнень у напрямку переведення котелень на альтернативні види палива.

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 06.08.2014 at 10:00  Комментарии к записи Житомирщина готується до скорочення обсягів споживання природного газу на 30% отключены  
%d такие блоггеры, как: