У 95-й Житомирській аеромобільній бригаді з мобілізованих хлопців готують універсальних солдатів

11 вересня журналісти мали змогу на власні очі побачити, як ведеться бойове підготовка бійців 95-ї Житомирської окремої аеромобільної бригади, призваних під час третьої хвилі часткової мобілізації.

Військовослужбовці різняться віком і рівнем підготовки. 60% із них – колишні десантники, є воїни-афганці, прикордонники, воїни сухопутних військ, танкісти. Є хлопці, що брали участь у миротворчих місіях в Югославії та Косово. Є й такі, що вперше взяли в руки зброю. Об’єднує бійців високий бойовий дух. Більшість із них прийшли до військкоматів добровільно, зрозумівши, що не можуть спокійно спостерігати за тим, що відбувається в Україні.

«Ми готові воювати, – каже миротворець Андрій. – Воювати за свою Україну. Іншого не може бути, адже це наша земля».

Командир батальйону Олександр розповідає, що бійці проходять належну бойову підготовку, щоб дати ворогу професійну відсіч. Можна сказати, що в 95-й бригаді готують універсальних солдатів.

«Під час злагодження триває робота інструкторів індивідуально з кожним бійцем, в складі груп. За короткий період часу ми маємо встигнути максимум навчити воїнів-десантників, що в моєму розумінні до автоматизму володіння азами не тільки своєї спеціальності. Навіть, якщо десантник артилерист, і внаслідок якоїсь причини вийшла з ладу гаубиця, він займе місце стрільця, тому що буде добре володіти різними зразками зброї та тактикою ведення бою. Такі вміння дозволять бути професіоналом, залишитися живим і виконати поставлене завдання», – ділиться командир.

Журналісти мали змогу спостерігати за бойовими стрільбами. Мішені розташовані на відстані 100-150 метрів. Бійці, які найкраще впоралися із завданням, переходять до тактичної стрільби, тобто навчаються веденню бою з різних положень.

Групи снайперів відточують свою майстерність на тактичному полі. Їх навчають не тільки влучно стріляти, а й виживати в складних умовах, наприклад, у лісі. На учбовому місці відпрацьовується стрільба зі снайперської гвинтівки. Кожний пристрілює її під себе. Від сьогодні вони стають одним організмом, з нею буде вести виконувати завдання.

Військовослужбовці вражали не тільки мішені – вони випробовували на міцність й пластину нових зразків бронежилету. Пластина, до речі, виготовлена на українському підприємстві, залишилась цілою після трьох пострілів зі снайперської гвинтівки.

Свою роботу продемонстрував взвод вогневої підтримки. Розрахунки протитанкової групи використовували РПГ-18(реактивний протитанковий гранатомет). Бійці працюють вчотирьох – двоє знешкоджують бронетанкову техніку, інші прикривають.

«Вони навчаються влучати у вразливе місце танку. Вони навчаються перемагати», – пояснює комбат.

Бійці показали відпрацювання кругової атаки. Велику увагу інструктори приділяють підготовці штурмових груп до дій в населених пунктах, знешкодження ворога в будівлях, звільнення заручників.

«Після завершення зачистки групою, – пояснює комбат Олександр, – заходить нацгвардія і міліція та приймає місто після закінчення штурму. Підготовку батальйону максимально наближено до бойових умов».

За словами комбата, бійці мають володіти різними видами зброї – вони мають вміти все. Кожен із них повинен при потребі змінити пораненого товариша. Відділення відпрацьовують відбиття атаки противника, стріляють із окопів. Усьому цьому вони навчаються лише біля двох тижні. Хлопці приїхали з Київської та Черкаської областей, є навіть солдат із Севастополя.

«За цей час, – розповідає боєць Андрій, – дуже здружилися. Готуємось йти на війну. Страшно, якщо когось із побратимів не стане. Не хочеться навіть про це думати. Особисто мене найбільше лякає залишитися калікою. Але розумію, що настав такий час, коли я повинен узяти в руки зброю і захистити свою сім’ю та землю».

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 11.09.2014 at 10:00  Комментарии к записи У 95-й Житомирській аеромобільній бригаді з мобілізованих хлопців готують універсальних солдатів отключены  
%d такие блоггеры, как: