При Житомирській школі №17 відкрили освітньо-культурний центр для українських азербайджанців

12 вересня при Житомирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 вікрився освітньо-культурний центр. Це вже восьмий такий центр на території України. Тут діти поглиблено вивчатимуть азербайджанську мову, культуру, традиції і звичаї. Школа № 17 багатонаціональна. Тут здобувають середню освіту представники 27-ми національностей. У навчальному закладі намагаються створювати умови для вивчення кожної з мов. «Всі ми різні, але рівні», – під таким гаслом працює педагогічний колектив школи

На урочисте відкриття центру завітали Секретар Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні з науково-освітніх питань Руслан Гурбанов, голова громадської організації «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмет Джавадов, голова Житомирського обласного представництва громадської організації «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Радж Гасімов. Їх радо привітав кандидат на посаду заступника голови облдержадміністрації Ярослав Лагута. Він зазначив, що гостинна житомирська земля є багатонаціональною і може служити для всієї України прикладом того, як люди різних націонгальностей і віросповідань живуть у мирі і злагоді.

«Зараз склалася така ситуація, – зауважив Ярослав Лагута, – що інколи на сході люди однієї віри і національності направляють один на одного зброю, а люди різних мов і віри часто виступають як брати, підставляючи плече і подаючи руку. Люди різних національностей додають в Україну і її народ різні кольори, які й роблять її квітучою і процвітаючою».

Заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський висловив вдячність представникам братнього народу за те, що несуть в Україну свою культуру, тим самим збагачуючи наше місто, нашу державу. Він пообіцяв, що влада буде робити все, аби азербайджанці у місті жита і миру почувались як удома.

Зі свого боку, слова вдячності за співпрацю висловили азербайджанські гості. Голова громадської організації «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмет Джавадов зазначив, що наші народи пройшли спільний шлях і мають спільно пережити те, що відбувається зараз в Україні.

«Нагорний Карабах в Азербайджані окуповано тими ж силами, які сьогодні окуповують українські землі. Всі азербайджанці підтримують Україну, їм ця біда знайома. Що б не трапилось, азербайджанці готові воювати за цю землю. Адже ми живемо в Україні, тут ростуть наші діти», – наголосив Хікмет Джавадов.

Центр відкрито як для вихідців із Азербайджану, так і для дітей, які народилися в Україні.

«Ми хочемо, щоб кожна наша дитина отримала гідну освіту. Щоб вона вивчала мову, культуру, не забувала про цінності нашого народу, шанувала пам’ять лідерів, знала історію, любила і поважала свій народ», – зазначив у своєму виступі голова Житомирського обласного представництва громадської організації «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Радж Гасімов.

Від імені своєї організації він пообіцяв підтримувати центр і допомагати у його подальшій діяльності.

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 12.09.2014 at 10:00  Комментарии к записи При Житомирській школі №17 відкрили освітньо-культурний центр для українських азербайджанців отключены  
%d такие блоггеры, как: