Сергій Машковський: «Кожен день споживання газу для нас є критичним»

Голова облдержадміністрації Сергій Машковський 19 вересня провів чергову нараду з керівниками районів Житомирщини з питань підготовки паливно-енергетичного комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період та погашення заборгованості за спожиті енергоносії. Участь у ній взяли перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, керівники райдержадміністрацій.

Про готовність до опалювального сезону 2014-2015 років та проведені заходи по енергозбереженню звітували керівники Народицького, Олевського, Житомирського та Черняхівського районів.

Голова Народицької райдержадміністрації Богдан Васильчук доповів, що на альтернативні види палива (дрова) було переведено один з найбільших об’єктів району — Народицьку гімназію. Навчальний заклад переведено за рахунок інвестора, економія газу складе 71 тис. 800 куб. м. Також у районі проводяться заходи по енергоефективності в інших школах, зокрема замінюються вікна на металопластикові. Економити теплоенергію у навчальних закладах Народицького району будуть і шляхом скорочення канікул восени та весною, але збільшення їх взимку.

Для того, щоб скоротити споживання газу в районі, було переведено три школи та дитячий садок на опалення твердим паливом. Використано на ці цілі 300 тис. грн. з районного та 760 тис. грн з обласного бюджетів. Про це доповів під час наради голова Олевської райдержадміністрації Віктор Пилипчук. За його словами, в районі залишається ще десять об’єктів, які споживають газ, всі інші опалюються твердопаливними котлами.

Голова облдержадміністрації Сергій Машковський, звернувшись до керівників районів, наголосив, що кожен день споживання газу для області є критичним. Тому потрібно докладати максимум зусиль для того, щоб переводити котельні на альтернативні види палива до початку опалювального сезону та застосовувати енергозберігаючі технології.

У Житомирському районі на альтернативні джерела енергії вже переведено 4 об’єкти — школи у Василівці, Оліївці, Пісках та Троянові. На черзі Тетерівська, Левківська та Сінгурівська школи, в яких будуть побудовані модульні котельні. У Сінгурах вже розпочаті роботи, у Левкові приступлять до виконання наступного тижня. Планується також перевести котельні на тверде паливо у Березівці, Вересах та Камінці.

У Черняхівській центральній районній лікарні інвестором встановлено два котли, котрі опалюватимуться дровами. До початку опалювального сезону котельня буде введена в експлуатацію. Економія газу по лікарні у Черняхові складе понад 190 тис. куб. м.

Про ситуацію із запасом дров та цінову політику на тверде паливо для районів області звітували представники Житомирського обласного управління мисливського і лісового господарства та Житомироблагроліс. Усім районам було надано пропозиції по цінах щодо закупівлі дров у цих державних підприємств Житомирщини. За їх інформацією, область твердим паливом забезпечена на 100%.

У підсумку очільник області Сергій Машковський наголосив, що вже створена інтерактивна база всього котельного господарства нашої області – енергетична дорожня карта Житомирщини. Всі райони, які ще щось не доопрацювали, повинні надати детальну інформацію по своїх об’єктах департаменту промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації для повного наповнення карти.

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 19.09.2014 at 10:00  Комментарии к записи Сергій Машковський: «Кожен день споживання газу для нас є критичним» отключены  
%d такие блоггеры, как: