У соціальних комунальних закладах області проживає 758 переселенців

За оперативними даними на сьогодні до Житомирської області прибуло 4552 особи з АР Крим та сходу України, з них 758 осіб проживає в соціальних закладах. Зокрема в готелі «Житомир» розміщено 287 осіб, санаторії «Тетерів» — 364, cпортивно-оздоровчому таборі «Олімпієць» — 56, cанаторії «Дениші» — 13, готелі «Спортивний» — 38 осіб. Інші знайшли прихисток у родичів та друзів.

Під час засідання регіонального координаційного штабу з питань розміщення громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції до Житомирської області, 30 вересня присутні заслухали звіти керівників комунальних установ, в яких наразі проживають переселенці.

Участь у засіданні взяли голова облдержадміністрації Сергій Машковський, його перший заступник Геннадій Дмитренко, заступник голови обласної ради Руслан Годований та кандидат на посаду заступника голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники державних служб та члени Штабу.

Очільник області наголосив на тому, що перш за все потрібно почути інформацію від керівників соціальних закладів про стан житла, невирішені питання та проблеми. Адже на цих установах лежить найбільше навантаження, пов’язане із забезпеченням житловими умовами та харчуванням переселенців.

Як повідомила заступник директору готелю «Житомир» Світлана Ольшанська, заклад почав приймати переселенців з початку квітня з Криму та з травня — з Донецької та Луганської областей. За весь період було прийнято в готелі 341 особу. Станом на 30.09.2014 р. у «Житомирі» проживає 287 осіб, серед яких 113 дітей (67 ходять до школи, 15 — до дитсадків та 31 дитина перебуває в готелі). Для дітей шкільного та дошкільного віку у готелі обладнали місце, де вони можуть робити уроки. Всі забезпечені одноразовим гарячим харчуванням вартістю 18,5 грн та ліжко-місцем вартістю 75 грн. Орієнтовна сума понесених витрат на зазначених осіб становить близько 20 тис. грн. на день.

Проблема в тому, що готель не призначений для довготривалого проживання. Умови в номерах не відповідають вимогам для розміщення сімей з дітьми, відсутні можливості для розміщення немовлят, обладнані місця для приготування їжі, прання та сушіння білизни. Крім того, лінії електропередачі готелю не витримують навантажень усіх електроприладів.

Сергій Машковський зауважив, що наразі готель «Житомир» з огляду на перевантаження повинен використовуватися як транзитна база для переселенців. Якщо люди приїхали до обласного центру на кілька днів, їх можна розмістити у «Житомирі» з наступним перенаправленням на проживання до іншого закладу.

Директор санаторію «Тетерів» Василь Дікарев проінформував, що заклад почав приймати переселенців зі сходу з кінця травня. За весь період через санаторій пройшло 826 осіб, на сьогодні проживає 364 людини. Із соціального закладу планують виїхати з 1 жовтня 42 людини. Волонтери забезпечують переселенців триразовим харчуванням.

За словами Василя Лікарева, основна проблема санаторію – забезпечення теплом, поки що лише один корпус опалюється електроенергією. Волонтери пообіцяли придбати 2 котли для закладу, які допоможуть постачати тепло майже на всі корпуси. Крім того, тривають переговори щодо безкоштовного встановлення цих котлів.

За інформацією директора спортивно-оздоровчого табору «Олімпієць» Марка Горіна, наразі у закладі проживає 56 осіб. Переселенці забезпечені триразовим харчуванням, дітей до школи підвозять автобуси. Найближчим часом буде змінено режим харчування: 1 раз для дорослих та 2 рази для дітей.

Як повідомив т. в. о. директора готелю «Спортивний» Федір Рачкінд, станом на 30 вересня в установі проживає 38 переселенців. Харчування цих людей забезпечує релігійна організація.

Заступник головного лікаря санаторію «Дениші» Сергій Назаренко розповів, що в закладі сьогодні перебуває 13 громадян з Донецької та Луганської областей. Це багатодітні сім’ї, для проживання яких у «Денишах» є найбільш оптимальні умови.

Голова облдержадміністрації Сергій Машковський звернув увагу керівників соціальних закладів, в яких проживають переселенці, на те, що варто прийняти рішення по установах щодо часткової оплати вартості харчування. Переселенці повинні відчувати соціальну відповідальність також, але визначена сума має бути посильною для людей.

Крім того, на засіданні було обговорено те, що готель «Спортивний» зарезервує кілька номерів для тимчасового розміщення переселенців, так само, як це робить наразі лише готель «Житомир».

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

Реклама
Published in: on 30.09.2014 at 10:00  Комментарии к записи У соціальних комунальних закладах області проживає 758 переселенців отключены  
%d такие блоггеры, как: